ГЛАДКОВИЧІ – село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на північний схід від районного центру, за 5 км від залізничної станції Овруч, на лінії Овруч – Чернігів та за 0,5 км від автошляху Овруч – Київ. Дворів – 921. Населення – 2749 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гладковицька Кам’янка, Гусарівка, Олександри, Радчиці, Товкачі.
На території Гладковичів розміщена центральна садиба колгоспу ім. Налепки (Рєпкіна), за яким закріплено 4217 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2206 га орної землі. Вирощують зернові, льон, картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Є млин, пилорама, комбікормовий завод. Щорічно тут відгодовується по 700 голів худоби. На базі колгоспу працює районна школа передового досвіду інтенсивної відгодівлі великої рогатої худоби. За сумлінну працю 100 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора – голову колгоспу Г. Ф. Халимончука, бригадира А. А. Ковальчука, ланкового О. Т. Івашка. Скотаря А. Ф. Латаша – делегата III Всесоюзного з’їзду колгоспників нагороджено орденом Леніна.
В селі є середня й восьмирічна школи, де 47 учителів навчають 500 учнів, будинок культури на 300 місць, клуб, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок.
У партійній організації налічується 50 комуністів, у комсомольській – 64 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 900 чоловік билися проти німецько-фашистських загарбників на фронтах та в партизанських загонах. За виявлений героїзм 765 з них нагороджено орденами й медалями. 300 чоловік загинуло смертю хоробрих. Пліч-о-пліч з радянськими воїнами на території Овруцького району хоробро билися проти гітлерівців чехословацькі антифашисти на чолі з Я. Налепкою. На знак бойової дружби, скріпленої кров’ю в роки Великої Вітчизняної війни, та в зв’язку з 20-річчям визволення Овруцького району від фашистських загарбників у 1963 році гладковицькому колгоспу було присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу Яна Налепки. 1965 року па честь загиблих односельців встановлено обеліск Слави.
Поблизу сіл Гладковичів та Радчиці виявлено З курганні могильники: один слов’янський VI–VII ст. та два давньоруські X–XII ст., знайдено скарб золотих візантійських монет.
Дивиться також інші населені пункти району: