Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кашперівка

КАШПЕРІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, за 15 км від залізничної станції Радулин. Дворів — 543, населення —1,8 тис. чоловік. Сільраді під­порядковані села Гриньки й Озерянка.
В Кашперівці розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», який має в користуванні 3,2 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Діє цех виробів із лози. Напрям господарства зерново-тваринницький.
За високі показники у вирощуванні льону колгосп у 1955 і 1956 рр. був учасником ВСГВ. За успіхи в розвитку сільського господарства 97 трудівників нагороджені орденами й меда­лями СРСР. Ланкова Г. Д. Лавренюк 1940 року була учасницею ВСГВ в Москві, нагороджена Малою срібною медаллю.
Працюють середня школа, де 33 вчителі на­вчають 586 учнів, дві бібліотеки з книжковим фондом 15,5 тис. примірників, будинок культури на 280 місць, медамбулаторія, аптека, дві май­стерні побутового обслуговування, чотири крам­ниці.
У двох партійних організаціях на обліку 50 комуністів, дві комсомольські об'єднують 142 чле­ни ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село припадає на кінець XVIII ст.
Радянська влада встановлена в грудні 1917 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 560 жите­лів села пішли на фронт. З них 216 загинули смертю хоробрих. За героїзм, виявлений у бо­ротьбі з фашистами, 217 чоловік нагороджені орденами й медалями СРСР.

Сучасна карта - Кашперівка