Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ставище

СТАВИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 27 км на південний захід від район­ного центру, за 15 км від залізничної станції Ушомир й 7 км від автошляху Коростень — Жи­томир. Дворів — 121. Населення — 398 чоловік. Сільраді підпорядковані села Зарубинка й Кропивня.
На території Ставища розміщена центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», за яким закріплено 1489 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1138 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, хміль та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успі­хи в розвитку сільського господарства орденами й медалями нагороджено 23 колгоспники.
Тут є восьмирічна школа, де 13 учителів на­вчають 163 учні, клуб, бібліотека з книжковим фондом 5,5 тис. томів, фельдшерсько-акушер­ський пункт.
У партійній організації (створена 1923 року) налічується 35 комуністів, у комсомольській (створена в 1925 році) — 32 члени BЛKCM.
Село засноване в 1887 році.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової гітлерівської окупації на тери­торії села діяли партизанські з’єднання С. Ф. Ма­ликова, С. А. Ковпака та M. І. Наумова. На фрон­тах Великої Вітчизняної війни та в партизан­ських загонах воювало проти німецько-фашист­ських загарбників 74 жителі села. За виявлений героїзм у боротьбі з ворогом орденами й меда­лями нагороджено 67 чоловік. 32 загинуло смер­тю хоробрих. 1067 року на їх честь споруджено пам’ятник.
Поблизу с. Кропивні виявлено курганні мо­гильники ранніх слов’ян VI—VII століть.

Сучасна карта - Ставище