Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малі Міньки

МАЛІ МІНЬКИ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Звіздалі (права притока Ужа), за 16 км на південний схід від районного центру. До найближчої заліз­ничної станції Радча 34 км, до автошляху Ма­лин — Народичі 12 км. Дворів —112. Населення 294 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Звіздаль, Рудня-Осошня, Шишелівка.
На території Малих Міньків розміщена цент­ральна садиба колгоспу ім. Чкалова, за яким закріплено 2056 га земельних угідь, у т. ч. 661 га орної землі та 853 га лісу. Провідною галуззю виробництва є м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у соціалістичному будівництві орденами і медалями СРСР нагороджено 24 чоловіка.
У селі — восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 149 учнів, клуб на 200 місць, бібліоте­ка, що налічує 65 тис. книжок, медпункт, мага­зин, поштове відділення, ветеринарний пункт.
Партійна організація налічує 18 комуністів, комсомольська (виникла 1924 року) — 26 членів ВЛКСМ.
Село відоме з кінця XVIII століття. В XIX ст. на базі місцевих болотних руд було налагоджено залізорудне виробництво.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни на терито­рії села діяли партизанські загони з'єднання О. М. Сабурова. Активну допомогу партизанам подавали жителі села Г. І. Павлов, А. Р. Підлісоцький, Й. С. Войтюк, які загинули від рук німецько-фашистських загарбників.
Участь у Великій Вітчизняній війні брали 107 чоловік, орденами і медалями СРСР нагоро­джено 14 чоловік, 56 — загинули смертю хо­робрих.
На околицях Шишелівки виявлено 2 ранньослов'янські поселення: черняхівської культури та VI—VII ст.

Сучасна карта - Малі Міньки