Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шоломки

ШОЛОМКИ – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 10 км на захід від районного цент­ру, за 1 км від залізничної станції Шоломськ на лінії Овруч – Білокоровичі. Через село прохо­дить автошлях Овруч – Словечне. Дворів – 244. Населення – 951 чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Довгиничі, Збраньки та Слобода-Шоломківська.
На території Шоломок розміщена центральна садиба колгоспу «Нове життя», за яким закріп­лено 1855 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1543 га орної землі. Вирощують жито, пшеницю, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За трудові успіхи 70 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. доярку колгоспу Н. Ф. Зубрійчук – орде­ном Трудового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, в якій навчає­ться 300 учнів і працює 28 учителів, будинок культури на 300 місць, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 5 тис. томів, фельдшерсько-акушер­ський пункт, дитячі ясла, відділення зв’язку.
У партійній організації села Шоломок налі­чується 23 комуністи, у комсомольській – 37 чле­нів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Шоломки датує­ться 1647 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 238 жите­лів села билося на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків. За виявлений героїзм 198 чоловік нагоро­джено орденами й медалями. 163 – загинуло смертю хоробрих. У 1963 році на їх честь вста­новлено обеліск Слави.
Поблизу сіл Довгиничів та Збраньок виявле­но кілька поселень доби пізнього палеоліту та неоліту, дві неолітичні майстерні крем’яних зна­рядь, два могильники доби міді, а також горо­дище, два курганні могильники та скарб юве­лірних прикрас часів Київської Русі.

Сучасна карта - Шоломки