Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сокільча

СОКІЛЬЧА — село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Унави, за 12 км на північний захід від районного центру та за­лізничної станції Попільня. Поблизу села про­ходить автошлях Сіквира — Житомир. Дворів — 338. Населення — 978 чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Маркова Волиця.
За колгоспом ім. С. М. Кірова, центральна садиба якого розміщена в Сокільчі, закріплено 2683,7 га землі, в т. ч. орної —2435,5 га, саду — 31 га, пасовищ — 36 га, лісу — 15 га, водой­мищ — 40 га. Провідними сільськогосподарськи­ми культурами є пшениця, ячмінь, цукрові бу­ряки, горох, кукурудза. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму.
В селі працюють середня школа, де 17 педа­гогів навчають 201 учня, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 9,7 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячі ясла і садок, відділення зв'язку, АТС, 5 мага­зинів.
Дві партійні організації об'єднують 35 кому­ністів, дві комсомольські — 80 членів ВЛКСМ. Партійний осередок на селі створено 1921-го, комсомольський —1922 року.
За успіхи в праці нагороджено орденами й ме­далями Радянського Союзу 57 трудівників села.
Село відоме з 1471 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
1918 року під час німецької окупації в селі був створений партизанський загін на чолі з більшовиком О. К. Попелюхою, який вів боро­тьбу проти іноземних інтервентів та контррево­люційних банд. 7 листопада 1920 року в Сокільчі створено комуну «Чайка».
Під час Великої Вітчизняної, війни на фрон­тах і в тилу ворога відстоювали свободу і неза­лежність Батьківщини 250 сокільчанців, з них 106 загинуло, 130 — відзначено урядовими наго­родами. В Марковій Волиці живе повний кава­лер ордена Слави А. С. Павлинчук.
1927 року жителі Сокільчі спорудили пам'ят­ник активному учаснику громадянської війни О. К. Попелюсі, а 1952 року — воїнам-односель­цям і воїнам-визволителям села, які полягли смертю хоробрих у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників.

Сучасна карта - Сокільча