Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Будо-Літки

БУДО-ЛІТКИ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 15 км на південь від районного центру та за 8 км від найближчої залізничної станції Лугини. Дворів — 123. Населення — 392 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Березо­вий Груд і Радогоща.
За колгоспом ім. В. В. Куйбишева, централь­на садиба якого розміщена в Будо-Літках, за­кріплено 2571 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1300 га орної землі, 260 га лісу. В госпо­дарстві вирощують зернові культури, льон, кар­топлю, розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
В Будо-Літках працю­ють початкова школа, клуб, магазин.
Первинна партійна орга­нізація с. Будо-Літків на­лічує 44 комуністів, комсомольська — 27 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 17 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XVII сто­ліття.
У січні 1918 року в Бу­до-Літках встановлено Ра­дянську владу.
Під час Великої Вітчиз­няної війни 55 жителів се­ла билися з німецько-фашистськими загарбниками,. 27 — полягли смертю хоробрих, 19 — відзначені урядовими нагородами.
На території села в 1947 році встановлено обеліск Слави на честь воїнів, які загинули під час визволення села від гітлерівських оку­пантів.

Сучасна карта - Будо-Літки