Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Колодянка

КОЛОДЯНКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру, за 2 км від залізничної станції Колодянка; через село проходить автошлях Новоград-Волинський — Шепетівка. Дворів — 322, населення — 950 чоловік. Сільраді підпорядковані села Ко­жушки, Тернівка.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу «Зоря комунізму», який має в користу­ванні 1,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Напрям господар­ства зерново-тваринницький, у колгоспі дві ви­робничі й тракторна бригади, дві ферми. Працює млин.
Є середня школа, де 18 учителів навчають 268 учнів, будинок культури на 300 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 6,7 тис. примірни­ків, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, відділення зв'язку.
За трудові успіхи орденами й медалями наго­роджено 31 жителя села.
Сільська парторганізація (створена 1923 ро­ку) об'єднує 27 комуністів, комсомольська — 43 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVII ст. Радян­ську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вало 170 чоловік; 10 — у складі партизанського загону «25 років Радянської України», загинуло 73 чоловіка. За героїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 38 гро­мадян села відзначено урядовими нагородами.
На честь загиблих односельців і воїнів-визволителів села від фашистської окупації спору­джено обеліск Слави.

Сучасна карта - Колодянка