Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Низгірці

ВЕЛИКІ НИЗГІРЦІ - село, центр сільської Ради. Розташовані за 5 км на схід від районного центру та залізничної станції Бердичів. Дво­рів—410. Населення — 1118 чоловік. Сільраді підпорядковані с. Нова Олександрівна, хутори Граварка, Лісовий, Лісопитомник, Морочка.
За колгоспом «Здобуток Жовтня», централь­на садиба якого розміщена у Великих Низгірцях, закріплено 1826 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1576 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розви­нуте м’ясо-молочне тваринництво та птахівни­цтво. На базі колгоспу створена районна школа передового досвіду птахівництва.
Працюють середня школа, в якій 19 учителів навчають 232 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 5,6 тис. книг, мед­пункт, дитячий садок на 100 місць, відділення зв’язку.
Партійна організація села (осередок створено 1925 року) об’єднує 28 комуністів, дві комсомоль­ські (осередок виник 1923 року) —106 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 49 трудівників села на­городжено орденами й медалями СРСР, серед них механізатора Д. В. Малиновського — орденом Леніна.
Село засноване в XVII столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Перше колективне господарство — ТСОЗ ім. В. І. Леніна організовано в селі 1924 року. Наступного року виникла артіль «Червоний Жовтень».
Під час Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників билися 300 жи­телів Великих Низгірців, з них 155 — полягли за Батьківщину, 275 — за мужність і відвагу від­значені орденами й медалями.
В боях за село та на підступах до нього понад 500 воїнів віддали своє життя за свободу і неза­лежність Вітчизни. Їх останки поховані в цент­рі села. З 1965 року на могилі Невідомого сол­дата височить фігура воїна-бійця, воїна-визволителя.
Уродженцем села є кандидат геологічних наук О. П. Куба.
Поблизу Великих Низгірців виявлено залиш­ки поселення трипільської культури.

Сучасна карта - Великі Низгірці