ВЕЛИКІ НИЗГІРЦІ - село, центр сільської Ради. Розташовані за 5 км на схід від районного центру та залізничної станції Бердичів. Дворів—410. Населення — 1118 чоловік. Сільраді підпорядковані с. Нова Олександрівна, хутори Граварка, Лісовий, Лісопитомник, Морочка.
За колгоспом «Здобуток Жовтня», центральна садиба якого розміщена у Великих Низгірцях, закріплено 1826 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1576 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво та птахівництво. На базі колгоспу створена районна школа передового досвіду птахівництва.
Працюють середня школа, в якій 19 учителів навчають 232 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 5,6 тис. книг, медпункт, дитячий садок на 100 місць, відділення зв’язку.
Партійна організація села (осередок створено 1925 року) об’єднує 28 комуністів, дві комсомольські (осередок виник 1923 року) —106 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 49 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них механізатора Д. В. Малиновського — орденом Леніна.
Село засноване в XVII столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство — ТСОЗ ім. В. І. Леніна організовано в селі 1924 року. Наступного року виникла артіль «Червоний Жовтень».
Під час Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників билися 300 жителів Великих Низгірців, з них 155 — полягли за Батьківщину, 275 — за мужність і відвагу відзначені орденами й медалями.
В боях за село та на підступах до нього понад 500 воїнів віддали своє життя за свободу і незалежність Вітчизни. Їх останки поховані в центрі села. З 1965 року на могилі Невідомого солдата височить фігура воїна-бійця, воїна-визволителя.
Уродженцем села є кандидат геологічних наук О. П. Куба.
Поблизу Великих Низгірців виявлено залишки поселення трипільської культури.
Дивиться також інші населені пункти району: