Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кремне

КРЕМНЕ — село, центр сільської Ради. Розта­шоване по обидва боки річки Крем'янки (при­тока Жерева), за 15 км на південний захід від районного центру, за 2 км від залізничної стан­ції Кремне та за 4 км від автотраси, Київ — Брест. Дворів — 391. Населення — 1282 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Леонівка.
В Кремному розміщена центральна садиба радгоспу «Кремнянський», який створено 1960 року на базі колгоспу ім. М. О. Щорса та відгодівельного пункту. За господарством закріплено 2108 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1272 га орної землі, 158 га пасовищ, 503 га луків і 286 га лісу. Основним напрямом виробництва є хмелярство та тваринництво.
В селі діє крохмальний завод.
На території села працюють середня школа, де 34 учителі навчають понад 450 учнів, клуб, 2 бібліотеки з фондом понад 10 тис. книг, лікар­ня на 25 ліжок, амбулаторія, пологовий буди­нок на 10 ліжок, дитячий садок на 25 місць.
Три партійні організації (радгоспна, заводська і шкільна) об'єднують 50 комуністів, три ком­сомольські —119 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки на селі виникли в 1926 році.
За високі показники в праці 121 трудівника відзначено орденами й медалями СРСР, серед них ланкову хмелярської бригади У. М. Трохимчук — орденом Трудового Червоного Пра­пора.
Село відоме з XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1921 року створено радгосп «Чайка», а в берез­ні 1925 року організовано артіль ім. Г. І. Петровського.
208 жителів села активно боролися з німецько-фашистськими загарбниками, 121 — загинув, 120 — удостоєні урядових нагород. За виявлену хоробрість і відвагу в боях з ворогом С. А. Базилевський нагороджений орденами Леніна, Чер­воного Прапора, Червоної Зірки та кількома ме­далями.
Під час гітлерівської окупації району в Крем­ному діяли партійна та комсомольська органі­зації, створені влітку 1941 року. Секретарем підпільного Луганського РП КП(б)У був уро­дженець села П. Й. Нагорний.
В центрі села 1967 року споруджено обеліск Слави воїнам-односельцям, які полягли смертю хоробрих у роки Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Кремне