Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озерянка

ОЗЕРЯНКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 18 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 367. Населення —1028 чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Павленківка, Ружки.
В Озерянці міститься центральна садиба кол­госпу ім. Куйбишева, який обробляє 3,2 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2306,9 га ор­ної землі. Вирощують зернові культури, цукрові буряки, картоплю. Важливу роль в економіці кол­госпу відіграє овочівництво. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму. За високі виробничі показники господарство у 1957—1958 рр. було учасником Всесоюзної сільськогосподарської ви­ставки в Москві.
За успіхи в праці 92 трудівники села нагоро­джені орденами й медалями Радянського Союзу. Серед них орденом Трудового Червоного Прапора відзначено голову колгоспу В. С. Іщенка.
Тут є восьмирічна школа, в якій 13 учителів навчають 204 учні, будинок культури із залом на 500 місць, дві бібліотеки з книжковим фон­дом 15,8 тис. примірників, фельдшерсько-аку­шерський пункт, будинок побутових послуг, від­ділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 24 комуністи, комсомольська — 49 юнаків та дівчат.
Село засноване у XVIII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 170 чоловік, з них 123 загинули, 82 — удо­стоєні орденів і медалей СРСР.
Воїнам-односельцям, що полягли в боях проти фашистів, трудящі села встановили обеліск Слави.

Сучасна карта - Озерянка