Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шахворостівка

ШАХВОРОСТІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км на південь від ра­йонного центру й залізничної станції Коростишів. Дворів — 121. Населення 332 чоловіка. Сіль­раді підпорядковані населені пункти Горіхове, Кулішівка, Машина, Осикове, Осиковий Копець, Трикопці.
На території Шахворостівки розміщена цен­тральна садиба колгоспу «Перемога», який має в користуванні 2292 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1547 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 43 колгоспники нагоро­джено орденами й медалями.
У селі є середня школа, в якій навчається 254 учні й працює 20 учителів, будинок куль­тури на 250 місць, бібліотека з книжковим фон­дом 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації с. Шахворостівки налічується 27 комуністів, у комсомольській — 66членів ВЛКСМ.
Шахворостівка заснована 1646 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Перше колективне господарство створено 1924 року.
188 жителів села воювало на фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни. 29 — билося з ворогом у партизанських загонах ім. Щорса та ім. Ча­паєва. 154 односельці нагороджено орденами й медалями, в т. ч. В. О. Горбаня — орденом Ле­ніна. 64 чоловіка загинуло смертю хоробрих. За зв'язок місцевого населення з партизанами гіт­лерівці дощенту спалили села Кулішівку, Ма­шину, Горіхове, Осикове та Трикопці.

Сучасна карта - Шахворостівка