Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нові Білокоровичі

НОВІ БІЛОКОРОВИЧІ — селище, центр се­лищної Ради, розташоване на річці Жерев, за 40 км від районного центру; на околиці сели­ща — залізнична станція Білокоровичі. Дворів — 453, Населення — 2,4 тис. чоловік.
На території селища розташовані щебневий завод (заснований 1931 року), лісгоспзаг, Олевське управління експлуатації гідромеліоратив­них систем Житомирського облуправління Мелі­орації водного господарства, залізнична стан­ція Білокоровичі, що діє з 1901 року.
В селищі є дві середні школи, де 65 учителів навчають 835 учнів, два клуби на 276 місць, три бібліотеки з книжковим фондом 33,6 тис. примірників, медамбулаторія, медичний пункт, дитячий садок, поштове відділення, шість мага­зинів, майстерня побутового обслуговування.
П'ять селищних парторганізацій об'єднують 132 комуністи, чотири комсомольські — 208 чле­нів BЛKCM.
За успіхи в розвитку народного господарства 159 жителів селища удостоєні урядових нагород, зокрема ордена Леніна — В. В. Дем'янчук та Г. Г. Ільїн.
Селище виникло в 1901 році. Радянську вла­ду встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 169 чоловік, з них загинули 52. За мужність і відвагу 103 чоловіка нагороджені орденами й медалями.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції у районі селища діяв партизанський загін, очолюваний мешканцем Білокоровичів комуні­стом К. А. Ареф'євим, якому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Визволяючи село, за­гинули росіянин В. А. Жаворонков, чуваш І. М. Ендеров, білорус А. П. Лавникович, К. Магомедов, Ш. Распаєв, К. Каримов та інші.
На території селища споруджено в 1951 році пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Нові Білокоровичі