Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бовсуни

БОВСУНИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 3 км на схід від районного центру та за 10 км від найближчої залізничної станції Лугини. Дворів — 460. Населення — 1535 чоловік. Сільраді підпорядковані села Діброва і Солов'ї.
У Бовсунах розміщена центральна садиба колгоспу ім. І. В. Мічуріна, за яким закріплено 3699 га землі, з них 2844 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 2003 га орної землі, 363 га лісу. Вирощують зернові культури, картоплю, льон, городину, фрукти, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. 1938 року в господарстві створе­но сортодослідний сад північних районів Украї­ни випробування і розповсюдження плодово-ягідних культур загальною площею 85 га. Тут вирощується і випробовується понад 300 сортів яблунь, 85 груш, 50 плодово-ягідних культур. З допоміжних підприємств є млин, електро­станція.
На території села працюють середня школа з консультативним пунктом, де 24 вчителі на­вчають понад 340 учнів, клуб, дві бібліотеки з фондом понад 9 тис. книг, медпункт, відділен­ня зв'язку, книжковий кіоск, два магазини.
Партійна організація об'єднує 18 комуністів, 3 комсомольські (осередок виник 1921 року) — 96 членів BJIKCM.
За успіхи в праці 57 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1518 року.
Радянську владу встановлено наприкінці ли­стопада 1917 року.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 288 жителів села. За мужність і відвагу, вияв­лені в боротьбі з гітлерівськими окупантами, 48 чоловік удостоєно високих урядових нагород. На фронтах і в тилу ворога загинуло 160 воїнів-односельців. Героїчний подвиг на підступах до Берліна здійснив житель села П. П. Бовсунівський. Посмертно йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Ім'ям героя названа сіль­ська середня школа. Тут створено куточок, де зберігаються його особисті речі, фотографії, копія нагородного листа.
1946 року встановлено пам'ятник на честь воїнів, які загинули під час визволення села від німецько-фашистських загарбників.
Поблизу Бовсунів виявлено залишки посе­лення доби неоліту та бронзи.

Сучасна карта - Бовсуни