Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Криве

КРИВЕ — село, центр сільської Ради. Розта­шоване на берегах річки Крив'янки (притока Ірпеня), за 18 км на північ від районного цент­ру та за 6 км від однойменної залізничної стан­ції. Дворів—461. Населення — 1114 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Рудка.
В Кривому розміщена центральна садиба кол­госпу «Новий шлях», за яким закріплено 2480,7 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2299,5 га орної землі. Провідними сільськогоспо­дарськими культурами є зернові, а також цук­рові буряки, картопля. На базі колгоспу працює районна школа передового досвіду вирощування високих урожаїв картоплі.
На території села є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 137 учнів, будинок культу­ри на 280 місць, бібліотека з фондом 11,7 тис. книг, медпункт, два магазини.
Партійна організація об'єднує 42 комуністів, комсомольська — 27 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 53 трудівників села відзна­чено урядовими нагородами. Орденом Леніна на­городжено колишнього бригадира садово-город­ньої бригади В. Т. Куліша. В 1969 році колгосп­ниця Є. І. Камінська була делегатом 3-го Все­союзного з'їзду колгоспників.
Село відоме з 1619 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1923 року в селі організовано сільськогоспо­дарську артіль.
У роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників билося 300 жи­телів села, з них 138 — за мужність і відвагу удостоєні урядових нагород, 155 — віддали своє життя за Батьківщину. 1967 року на їх честь від­крито обеліск Слави.
Уродженцями Кривого є Г. Ф. Дворко — док­тор хімічних наук, І. Л. Маркевич — заслужений артист У PCP, Г. І. Дворко — генерал-майор та Ю. П. Рибак — Герой Соціалістичної Праці.
У квітні 1970 року в центрі села на честь 100-річчя від дня народження Володимиру Іллі­чу Леніну встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Криве