Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новаки

НОВАКИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 10 км на схід від районного центру, за 10 км від залізничної станції Коростень, за 1 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 445. Населення — 1308 чоловік.
На території села розміщений відділок дослід­ного господарства Житомирської обласної дер­жавної сільськогосподарської дослідної станції, за яким закріплено 1268 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 1100 га орної землі. Госпо­дарство спеціалізується на відгодівлі великої ро­гатої худоби та свиней. У рослинництві провідна галузь — льонарство. За успіхи в розвитку сіль­ського господарства орденами й медалями наго­роджено 71 чоловіка.
Тут є восьмирічна школа, де 14 учителів на­вчають 193 учні, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації села Новаків налі­чується 30 комуністів, у комсомольській (ство­рена 1927 року) — 24 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1584 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників воювало на фронтах і в партизанських загонах 234 жителі села, з них 185—нагороджено орденами й меда­лями. 99 чоловік загинуло смертю хоробрих. У 1957 році на честь односельців і воїнів-визволителів села, які полягли в боях проти ворога, встановлено пам’ятник. Серед загиблих воїнів-визволителів росіяни М. І. Титов, Я. С. Бірюков,
І. Г. Нікулін, українець І. Г. Юрченко, татарин М. Файзуліп.
Поблизу села виявлено залишки поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Новаки