Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білки

БІЛКИ — село, центр сільської Ради. Розта­шовані на правому березі річки Ірпеня, за 21 км на північний схід від районного центру та за 5 км від залізничної станції Криве. Дворів — 301. Населення — 735 чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Мохначка.
На території Білок розміщена центральна са­диба колгоспу «40-річчя Жовтня», за яким закріп­лено 1618,1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1352,9 га орної землі і 28,6 га саду. Напрям госпо­дарства — зерново-тваринницький. Серед техніч­них культур значне місце посідає цукровий буряк.
В селі працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека з фондом 9 тис. книг, мед­пункт, сезонні дитячі ясла, магазин, будинок побуту.
Первинна партійна організація с. Білок об'єд­нує 23 комуністів, комсомольська — 11 членів ВЛКСМ.
За високі показники в праці 33 трудівників села нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XIV століття.
1905 року в Білках відбулися масові виступи селян, які були придушені збройною силою.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1926 року засновано два ТСОЗи — «Нива» і «Серп», які згодом об'єдналися е колгосп «Плу­гатар».
238 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 124 — загинули в боях з ворогом, 36 — відзначено орденами і медалями.
1968 року в Білках встановлено пам'ятники на честь загиблих воїнів-односельців та воїнів, що визволяли село, в т. ч. пам'ятник Герою Радянського Союзу А. М. Птицину, який поліг під час визволення села від німецько-фашист­ських загарбників.
Уродженцями Білок є доктор сільськогоспо­дарських наук професор Д. Я. Василенко, лау­реат Державної премії К. О. Литвинчук, Герой Соціалістичної Праці М. І. Сарана, кандидат військових наук, полковник В. І. Бойко, канди­дат біологічних наук М. К. Литвинчук.

Сучасна карта - Білки