Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красногірка

КРАСНОГІРКА (до 1947 року — Хейлів) — село, центр сільсикої Ради. Розташована на пра­вому березі річки Кам'янки (притока Росі), за 12 км на південний захід від районного центру та залізничної станції Попільня. Дворів — 283. Населення — 692 чоловіка. Сільраді підпорядко­ване с. Кам'янка.
На території Красногірки розміщена цент­ральна садиба колгоспу ім. Т. Г. Шевченка, за яким закріплено 1929,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1780,9 га орної землі. В господар­стві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють початкова школа, клуб, біб­ліотека, медичний пункт, магазин.
Партійна організація об'єднує 19 комуністів, комсомольська (створена 1920 року) — 29 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства і культури нагороджено орденами і медалями СРСР 57 чоловік, у т. ч. орденом Леніна — бригадира тракторної бригади М. Я. Гончарука, орденом Жовтневої Революції — голову колгос­пу ім. М. О. Щорса с. Кам'янки І. М. Гончарука.
Село відоме з XVIII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В боротьбі з німецько-фашистськими загарб­никами брало участь 214 жителів села, з них 98 — за героїзм, виявлений на фронтах Великої Вітчизняної війни, нагороджено орденами і ме­далями, 129 — загинуло. 1967 року на їх честь встановлено обеліск Слави, а полеглим воїнам-визволителям Красногірки — пам'ятник.

Сучасна карта - Красногірка