Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Макалевичі

МАКАЛЕВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Тетерева, за 25 км від районного центру, за 2,7 км від заліз­ничної станції Ірша та за 10 км від автошля­ху Радомишль — Ірша. Дворів — 450. Населен­ня — 1090 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вирва, Ірша, Садки.
На території Макалевичів розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Червоний Жовтень», у користуванні якого 1906 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 1235 га орної землі. Госпо­дарство спеціалізується на вирощуванні та відго­дівлі великої рогатої худоби. За успіхи в роз­витку сільського господарства орденами й меда­лями нагороджено 63 чоловіка.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека з книжковим фондом 3,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку.
В партійній організації налічується 28 комуні­стів, у комсомольській — 35 членів ВЛКСМ.
Село засноване наприкінці XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 1'52 жи­телі билися на фронтах проти німецько-фашист­ських загарбників. 150 чоловік нагороджено ор­денами й медалями. 67 чоловік полягли смертю хоробрих. На їх честь у 1958 році встановлено обеліск.

Сучасна карта - Макалевичі