Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Зубівщина

МАЛА ЗУБІВЩИНА — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на схід від районно­го центру, за 4 км від залізничної станції Стремигород й за 0,5 км від автошляху Київ — Ко­вель. Дворів —362. Населення — 971 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Зубівщина.
На території Малої Зубівщини розміщено від­ділок дослідного господарства Житомирської об­ласної державної сільськогосподарської дослідної станції. Господарство має в користуванні 1145 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1003 га орної землі, й займається випробуванням нововиведених сортів сільськогосподарських культур, при­значених для культивування на Поліссі. Тварин­ницька ферма молочного напряму.
В селі є середня школа, де 30 учителів на­вчають 284 учні, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,8 тис. томів, дільнична лікарня на 50 ліжок, яку очолює за­служений лікар УРСР Я. Ф. Пішл.
За трудові успіхи 38 чоловік удостоєні орде­нів і медалей, у т. ч. Й. Ф. Пішл нагороджений орденом Леніна.
У партійній організації Малої Зубівщини на­лічується 25 комуністів, у комсомольській (ство­рена 1928 року) — 33 члени ВЛКСМ.
Село засноване в 1870 році.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 167 жите­лів села воювало в лавах Червоної Армії. 92 з них нагороджено орденами й медалями СРСР і ЧССР. 80 чоловік загинуло смертю хоробрих. На честь односельців та 100 воїнів-визволителів села, які полягли в боях з ворогом, 1960 року споруджено пам’ятник. Серед загиблих визво­лителів села від німецько-фашистських загарб­ників росіянин Є. М. Одинцов, українець І. С. Голяченко, білорус В. В. Трамовський, вірмен
І. С. Меделян, казах А. А. Абдурахманов та ін.
В 1967 році встановлено пам’ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Мала Зубівщина