Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Холосне

ХОЛОСНЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 15 км на південь від районного цент­ру, за 3 км від залізничної станції Ушомир та за 6 км від автошляху Коростень — Житомир. Дво­рів — 324. Населення — 944 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Злобичі, Нивки.
На території Холосного розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Димитрова, за яким за­кріплено 4431 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3177 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, хміль, картоплю. Розвинуте тва­ринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства та культури 69 чоловік нагороджено орденами й меда­лями.
В селі є середня школа, де 20 учителів на­вчають 221 учня, будинок культури на 370 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 34 комуністи, у комсомольській (створена в 1927 році) —58 членів BJIKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1650 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. В серпні 1919 року в районі села точили­ся запеклі бої 44-ї дивізії під командуванням М. О. Щорса з військами петлюрівців.
На фронтах Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників билося 211 жителів Холосного. За виявлений героїзм 169 з них нагороджено орденами й медалями. 120 чо­ловік загинуло смертю хоробрих. На честь одно­сельців і визволителів села, які полягли в боях з ворогом, 1969 і 1971 pp. споруджено 2 обеліски. 1967 року встановлено обеліск Абдуллі Усенову, Герою Радянського Союзу, уродженцю м. Турке­стана Казахської PCP, який віддав своє життя за визволення Холосного від гітлерівських оку­пантів. У Холосному народився П. П. Зелений— Герой Соціалістичної Праці.

Сучасна карта - Холосне