Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липки

ЛИПКИ — село, центр сільської Ради. Розта­шовані за 20 км на північний захід від район­ного центру та за 2 від найближчої залізнич­ної станції Скочище. Дворів — 458. Населення — 1231 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Бухалівщина.
На території Липок розміщена центральна са­диба колгоспу «Прогрес», за яким закріплено 2591,7 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2327,1 га орної землі, 28 га саду. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, тварин­ництво м'ясо-молочного напряму. В колгоспі е пилорама.
В селі міститься відділення Корнинського цукрокомбінату, яке спеціалізується на виро­щуванні насіння цукрових буряків.
Працюють середня школа, в якій 19 педагогів навчають 284 учнів, два клуби, бібліотека з фон­дом 12,7 тис. книг, медичний пункт, пологовий будинок, дитячі ясла та садок.
1925 року в селі створено партійну та комсо­мольську організації. Нині парторганізація об'єд­нує 25 комуністів, 2 комсомольські — 110 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці орденами й медалями СРСР нагороджено 58 трудівників села.
Село відоме з XVII століття.
У роки першої російської революції в Липках під впливом соціал-демократичних організацій, що діяли тоді на Корнинському та Ходорківському цукрових заводах, відбувся селянський виступ, для придушення якого було викликано роту солдат. За участь у виступі велику групу селян засудили до тюремного ув'язнення.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників боровся 281 жи­тель села, з них — 140 загинуло, 153 — за муж­ність і відвагу відзначено урядовими нагорода­ми, а В. Г. Яковенку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
З листопада 1941 року по грудень 1942 року в селі діяла підпільна патріотична група, яку певний час очолював український радянський поет уродженець села M. І. Шпак (справжнє прізвище — Шпаківський. 1909—1942), закато­ваний 19 червня 1942 року гітлерівцями.
В Липках 1967 року споруджено обеліск Сла­ви на честь загиблих воїнів-односельців і воїнів-визволителів села від фашистів.

Сучасна карта - Липки