Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Волосів

ВОЛОСІВ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на березі річки Гуйви, за 25 км на північний захід від районного центру та за 4 км від залізничної станції Града. Дворів — 357. На­селення — 937 чоловік. Сільраді підпорядковані села Нова Котельня і Чубарівка.
На території Волосова розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінський шлях», за яким за­кріплено 3295,7 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2941 га орної землі, 52 га саду. В госпо­дарстві вирощують зернові культури, цукровий буряк, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут є механічна майстерня, млин, пилорама.
У восьмирічній школі 14 учителів навчають 200 учнів. Працюють клуб, бібліотека з фондом 5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, два магазини.
Партійна організація (створена в 1940 році) об'єднує 43 комуністів, дві комсомольські — 66 членів ВЛКСМ. Комсомольська організація ви­никла в 1925 році.
За трудові успіхи 77 чоловік відзначено уря­довими нагородами.
Село відоме з 1609 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 225 жите­лів села боролося проти німецько-фашистських загарбників, 160 — загинуло в боях, 200 — наго­роджено орденами і медалями.
1959 року на братській могилі 111 воїнам — визволителям села встановлено пам'ятник.
Поблизу Нової Котельні розкопано курган скіфського періоду.

Сучасна карта - Волосів