Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стрижівка

СТРИЖІВКА — село, центр сільської Ради, південна околиця Любара. Розташована за 27 км від найближчої залізничної станції Печа­нівка. Дворів — 604. Населення — 1756 чоловік. Сільраді підпорядковані села Громада і Старий Любар.
У Стрижівці розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. І. Леніна, за яким закріплено 3940 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3500 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте тварин­ництво м'ясо-молочного напряму. Колгосп спе­ціалізується на відгодівлі молодняка великої ро­гатої худоби, а також виробництві продукції птахівництва.
Працюють середня школа, в якій 27 педагогів навчають понад 400 учнів, клуб, бібліотека з фондом 8,2 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація об'єднує 41 комуніста, 2 комсомольські — 60 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 150 трудівників удостоєно урядових нагород.
Село відоме з XVI століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в боях з німецько-фашистськими загарбниками брали участь 495 жителів села, з них 142 — нагоро­джені орденами й медалями, 144 — загинули за Батьківщину. 1966 року в Стриживці встановле­но три пам'ятники воїнам-землякам і 108 воїнам-визволителям села, полеглим у боротьбі з гітлерівцями.
Уродженцями Стрижівки є доктор історичних наук В. Т. Сиротенко і Герой Соціалістичної Праці П. І. Чабан.
Поблизу сіл Стрижівки та Громади виявлено залишки двох поселень трипільської, трьох — черняхівської культур і одного — давньоруського.

Сучасна карта - Стрижівка