Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іршанськ

ІРШАНСЬК — селище міського типу, центр се­лищної Ради, розташоване на березі річки Ірші, за 29 км на північний схід від райцентру, за 12 км від залізничної станції Турчинка та за 13 км від автошляху Коростень — Житомир. На­селення — 4000 чоловік.
На території селища з 1955 року розміщений гірничозбагачувальний комбінат, що веде роз­робку ільменітових родовищ, діють 2 будівельно-монтажні управління, філія Турчинського пром­комбінату, хлібопекарня. За високі виробничі по­казники у виконанні планів 8-ї п'ятирічки 216 робітників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — директора комбінату В. М. Гулія, бригадира мулярів БМУ-8 П. М. Васяновича, начальника доводочної фабрики № 1 О. І. Бедіна, орденом Жовтневої Революції — бригадира мулярів БМУ-72 Б. В. Сичова. М. С. Кулешу 1965 року за розробку й впровадження швидкісних методів проходки гірничих виробок удостоєно звання лауреата Ленінської премії, а О. А. Попову і С. М. Санникову за розробку і впровадження нового методу видобутку ко­рисних мінералів — лауреата Державної премії.
В Іршанську є середня школа, де навчається 1145 учнів і працює 70 учителів. Діють два кіно­театри (один літній) на 600 місць, молодіжний клуб, бібліотека з книжковим фондом 12 тис. то­мів, лікарня на 50 ліжок, два дитячі комбінати на 578 дітей, відділення зв'язку й автобусна станція, сім магазинів, дві їдальні, ресторан, по­бутові майстерні, ательє мод, стадіон.
Іршанськ засновано титановидобувниками, коли споруджувався комбінат. Перші поселенці його — геологи, які приїхали сюди в 1953 році. Восени 1954 року створено партійну організацію, у якій налічується 356 комуністів, 1955 року — комсомольську організацію, що має в своєму складі 397 членів ВЛКСМ.

Сучасна карта - Іршанськ