Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зубринка

ЗУБРИНКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 10 км від райцентру, за 28 км від за­лізничної станції Турчинка й за 10 км від авто­шляху Володарськ-Волинський — Житомир. Дво­рів — 298. Населення — 918 чоловік. Сільраді під­порядковані села Вишняківка, Ліски, Михайлівна, Ставки та Човнова.
На території Зубринки розміщена центральна садиба колгоспу «Правда», за яким закріплено 4170 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. — 3106 га орної землі. В господарстві вирощують жито, пшеницю, льон та картоплю. За самовід­дану працю 47 хліборобів нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де навчається 246 учнів, працює 14 вчителів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, дитясла.
Партійна організація (створена 1930 року) налічує 46 комуністів, комсомольська — 53 чле­ни ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Зубринку датує­ться 1607 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронті билося проти німецько-фашистських загарбників 260 чоловік. За мужність і відвагу, виявлену в боротьбі з ворогом, 219 з них нагороджено ор­денами й медалями. 46 уродженців села загинули смертю хоробрих. 9 травня 1965 року на честь воїнів-визволителів та односельців встановлено обеліск.

Сучасна карта - Зубринка