Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червона Воля

ЧЕРВОНА ВОЛЯ (до 1923 року — Воняче) — село, центр сільської Ради, розташоване за 66 км від райцентру, за 65 км від залізничної стан­ції Новоград-Волинський. Дворів — 228, населен­ня — 865 чоловік. Сільраді підпорядковані села Перелісянка, Прихід.
У Червоній Волі розміщується відділок Кленівського хмелерадгоспу та Червоновільське лі­сництво Городницького лісгоспзагу.
Працюють восьмирічна школа, де 14 вчителів навчають 265 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, два магазини.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 18 жителів села нагороджено орденами і медалями СРСР.
Сільська парторганізація налічує 10 комуні­стів, комсомольська — 26 членів ВЛКСМ.
Село засноване в XVI ст. Радянська влада встановлена в листопаді 1917 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції на території села діяли партизанські загони з'єднань С. Ф. Маликова, І. І. Шитова та Д. М. Медведева. За активну допомогу партизанам і за участь 70 громадян села в партизанському русі село 1943 року спалили фашисти.
105 жителів села воювали проти гітлерівців на фронтах Великої Вітчизняної війни, з них 43 полягли смертю хоробрих.
За героїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, урядовими нагоро­дами відзначено 39 чоловік.

Сучасна карта - Червона Воля