Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

БЕРЕЗІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 8 км на південний схід від рай­центру, 26 км від залізничної станції Турчинка й за 8 км від автошляху Володарськ-Волинський — Житомир. Дворів — 103. Населення — 330 чоловік. Сільраді підпорядковані села: Грабняк, Грушки, Полівська Гута, Софіївка, Торчин.
У Березівці розміщена бригада колгоспу «Маяк» (центральна садиба в с. Грушках). За колгоспом закріплено 3120 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 2429 га орної землі. В госпо­дарстві вирощують зернові культури, картоплю, льон. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За трудові успіхи в розвитку сільського господарства 70 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — ланкового механізованої ланки В. М. Галича й свинарку М. Г. Гринчук.
У Березівці є восьмирічна школа, в якій на­вчається 148 учнів і працює 12 учителів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 4788 томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація села Березівки налічує 58 чоловік, комсомольська (створена 1924 року) — 14 членів ВЛКСМ.
Село виникло у другій половині XVIII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Перше колективне господарство засновано 1928 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 300 чоло­вік билися на фронтах проти німецько-фашист­ських загарбників. За виявлений героїзм 150 березівців нагороджені орденами й медалями, 197 чоловік загинули смертю хоробрих. В боях за визволення села від гітлерівців полягло 6 воїнів, у т, ч. росіяни П. І. Кузовкін, М. О. Новиков, А. П. Скачко. 1963 року на честь загиблих односельців та визволителів споруджено обеліск.
На околиці Березівки та Торчина виявлено два давньоруські курганні могильники.

Сучасна карта - Березівка