Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заболоть

ЗАБОЛОТЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 8 км на північ від районного цент­ру і за 4 км від автошляху Радомишль — Малин. Дворів — 439. Населення — 1297 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Краснобірка, Красносілка, Ходори.
На території Заболоті розміщена центральна садиба колгоспу ім. Комінтерну, який має в ко­ристуванні 4423 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3497 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові й технічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За досягнуті успіхи в сільськогосподарському виробництві 86 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У селі працює середня школа, де 23 вчителі навчають 319 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 3,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитясла, відділення зв'язку.
Парторганізація (створена 1920 року) налі­чує 34 комуністи, комсомольська організація (створена 1920 року) —104 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Заболоть дату­ється 1609 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 305 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фа­шистських загарбників. 187 чоловік нагороджено орденами й медалями, 93 чоловіка полягли смер­тю хоробрих. На честь загиблих односельців та 202 воїнів-визволителів у 1958 році встановлено пам'ятник.
Уродженцем села є український радянський письменник І. П. Стеценко.

Сучасна карта - Заболоть