Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Роставиця

РОСТАВИЦЯ (до 1946. року Війтовці) — село, центр сільської Ради. Розташована за 8 км на північний захід від районного центру та за 18 км від залізничної станції Зарудинці. Дворів — 435. Населення — 1342 чоловіка. Сільраді підпорядко­ване с. Малі Низгірці.
За колгоспом «Правда», центральна садиба якого розміщена в Роставиці, закріплено 3333 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3158 га орної землі. Колгосп — зерново-бурякового напряму. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У госпо­дарстві є цегельний завод.
Працюють восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 230 учнів, клуб, бібліотека з фондом 5,9 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини.
Партійна організація (створена 1925 року) об'єднує 62 комуністів, комсомольська (виникла 1923 року) — 96 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 65 трудівників Роставиці нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна — заслуженого механізатора УРСР, члена Союзної ради колгоспників тракто­ристку М. К. Зіневич, орденом Жовтневої Рево­люції — голову колгоспу А. З. Путя.
Село відоме з 1605 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перші колективні господарства «Нове жит­тя», «Добра надія» і «Колосок» організовано в 1924 році.
В роки Великої Вітчизняної війни боронило Батьківщину від гітлерівських окупантів 379 жи­телів села, з них 160 — загинуло, 196 — відзначе­но урядовими нагородами.
В 1957 році встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям села від німецько-фашист­ських загарбників, а в 1965 році — 2 обеліски Слави воїнам-односельцям, які полягли в бороть­бі з ворогом.
Неподалік Роставиці виявлено залишки дав­ньоруського городища.

Сучасна карта - Роставиця