Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Харитонівка

ХАРИТОНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Тетерева, за 5 км на південний захід від районного центру, за 3 км від залізничної станції Коростишів та за 2км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 234. Населення — 083 чоловіка. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Глибочок, Мамрин, Розкидайлівка, Рудня та Смолівка.
На території Харитонівки розміщена ком­плексна бригада колгоспу ім. Кірова (централь­на садиба в Коростишеві). За успіхи в розвитку сільського господарства 45 колгоспників наго­роджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, в якій навчаєть­ся 156 учнів, працює 12 учителів, клуб на 120 місць, бібліотека з книжковим фондом 7755 то­мів, фельдшерсько-акушерський пункт і кол­госпний пологовий будинок.
Партійна організація (створена 1927 року) налічує 16 комуністів, комсомольська (створена в 1926 році) — 25 членів ВЛКСМ.
Харитонівку засновано в першій половині XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти німецько-фашистських загарбників 238 чо­ловік. За тимчасової гітлерівської окупації тут виникли й діяли партизанські загони ім. Щор­са та ім. Чапаєва, організаторами яких були жителі с. Рудні — брати Йосип, Іван, Адам та Олександр Цендровські. Опорною базою загонів була Рудня. В 1943 році під селом відбувся за­пеклий бій партизанів проти каральної експе­диції, внаслідок якого села Рудня й Глибочок гестапівці перетворили на руїни. За виявлений героїзм в роки Великої Вітчизняної війни 173 жителі Харитонівки нагороджено орденами й ме­далями. 135 — загинуло смертю хоробрих. На честь загиблих воїнів-визволителів 1949 року споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Харитонівка