Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верлок

BEPЛOK (до 1725 р. Верлоок) — село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Ко­робочки, притоки Тетерева, за 5 км на захід від районного центру. Через село проходить авто­шлях Радомишль — Потіївка. Дворів — 282. На­селення — 737 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Бистріївка.
У Верлоці розміщена комплексна бригада колгоспу ім. Леніна (центральна садиба в м. Ра­домишлі) . За трудові досягнення в розвитку сіль­ськогосподарського виробництва 13 чоловік на­городжено орденами й медалями.
Є восьмирічна школа, де 10 учителів навча­ють 123 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 5,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
В партійній організації (створена 1927 року) налічується 15 комуністів, у комсомольській (створена в 1925 році) — 18 членів BJIKCM.
Перша згадка про село датується 1753 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1923 року організовано сільськогосподар­ську артіль «Колос», в 1924 p.— ім. В. І. Леніна.
У роки Великої Вітчизняної війни 320 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фашистських загарбників, 106 чоловік за виявле­ний героїзм у боях з ворогом нагороджено орде­нами й медалями. 85 чоловік загинуло смертю хоробрих. У 1955 році споруджено пам'ятник загиблим воїнам, які визволяли Верлок від гітлерівських окупантів.

Сучасна карта - Верлок