Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дерганівка

ДЕРГАНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Роставиці, за 19 км на південний захід від районного цент­ру та за 5 км від найближчої залізничної стан­ції Роставиця. Дворів — 522. Населення — 1457 чоловік. Сільраді підпорядковані села Кордонівка, Мар'янівка.
На території Дерганівки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Д. 3. Мануїльського, за яким закріплено 2413 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2289 га орної землі. Господарство зерново-бурякового напряму. Розвинуте тва­ринництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 265 учнів, клуб на 250 місць, бібліотека, медпункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, магазин.
Партійна організація (створена 1930 року) об'єднує 46 комуністів, комсомольська (осередок виник 1925 року) — 54 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 35 трудівників нагороджено орденами й медалями CPCP, серед них ланкову колгоспу М. І. Марчишину — орденом Жовтневої Революції.
Село відоме з XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В боях з німецько-фашистськими загарбника­ми брало участь 230 жителів села, з них 60 — загинуло, 197 — відзначено орденами й меда­лями.
1965 року в Дерганівці встановлено пам'ятник на честь воїнів-односельців, які полягли в роки Великої Вітчизняної війни.
Уродженцем Кордонівки є доктор економіч­них наук, професор Д. А. Григорович.
На околиці Дерганівки виявлено залишки по­селення черняхівської культури.

Сучасна карта - Дерганівка