Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванопіль

ІВАНОПІЛЬ (до 1946 року Янушпіль) — се­лище міського типу, центр селищної Ради, роз­ташоване на берегах річки Тетерівки (притоки Тетерева), за 25 км від районного центру та за 21 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. Дворів — 2415. »Населення — 6600 чоловік. Се­лищній Раді підпорядковане с. Медведиха.
На території Іванополя розміщена центральна садиба радгоспу «Іванопільський», за яким за­кріплено 6475 га земельних угідь, в т. ч. 5589 га орної землі. Господарство спеціалізується на ви­рощуванні цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селищі працюють цукровий (заснований 1886 року) та цегельний заводи, хлібозавод, від­ділення «Сільгосптехніки» і «Заготзерно».
За успіхи в розвитку народного господарства 353 трудівники селища відзна­чені урядовими нагорода­ми. Серед них орденом Ле­ніна нагороджені: слюсар цукрозаводу А. Ф. Бондар, ланкові колгоспу Я. П. Ку­чер та В. П. П'ятьківська; орденом Жовтневої Рево­люції — головний механік цукрозаводу І. І. Гарасименко.
Тут є середня й восьмирічна школи, заочна школа робітничої молоді, в яких 82 вчителі навчають 1241 учня, професійне-технічне училище, де здобува­ють спеціальність 420 юна­ків та дівчат, будинок культури із залом на 200 місць, два клуби, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 88 тис. примірників, дільнична лікарня на 90 ліжок, дитячі ясла й дитсадок на 200 місць.
Партійна організація (створена 1921 року) об'єднує 1'59 комуністів, комсомольська (перший осередок виник 1922 року) — 672 члени ВЛКСМ.
Селище засноване в XVII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
558 жителів селища билися на фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни, з них 226 загинуло, 330 — удостоєні орденів і медалей Радянського Союзу. В січні 1944 року, визволяючи Іванопіль від німецько-фашистських загарбників, героїчно загинув Герой Радянського Союзу гвардії стар­шина М. С. Тестов.
Воїнам, які віддали своє життя в боротьбі проти гітлерівців, трудящі селища встановили два пам'ятники, спорудили пам'ятник В. І. Ле­ніну.
В Іванополі народився доктор історичних наук В. А. Чирко.

Сучасна карта - Іванопіль