Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краснопіль

КРАСНОПІЛЬ — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру та за 22 км від залізничної станції Чуднів-Волин­ський. Дворів — 670. Населення — 1772 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Певна, Поштове, Радісне.
На території Краснополя міститься централь­на садиба колгоспу «Комсомолець України», який користується 4963 га землі, в т. ч. 4403 га орної. Вирощують зернові культури та цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут є відділення «Сільгосптехніки».
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 65 колгоспників відзначені урядо­вими нагородами.
У селі працюють середня школа, де 30 учите­лів навчають 350 учнів, клуб на 200 місць, біб­ліотека з фондом близько 15 тис. знижок, діль­нична лікарня на 25 ліжок, відділення зв'язку, дві їдальні.
Партійна організація (створена 1920 року) об'єднує 38 комуністів, комсомольська (перший осередок виник 1923 року) — 85 юнаків та дівчат.
Село відоме з 1601 року. 1648 року в районі Краснополя селянсько-козацькі загони на чолі з М. Кривоносом вели запеклі бої з польсько-шляхетським військом. Під час революції 1905— 1907 рр. у селі відбулися масові селянські ви­ступи.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 400 жите­лів села пішли на фронт, 180 з них загинули, 210 — нагороджені орденами й медалями СРСР. Звання Героя Радянського Союзу удостоєний А. М. Ляденко.
Воїнам, які віддали своє життя в боях за ви­зволення Батьківщини від німецько-фашист­ських загарбників, трудящі села встановили пам'ятник.

Сучасна карта - Краснопіль