Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ворсівка

ВОРСІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Візні, за 9 км від районного центру, за 14,5 км від залізничної станції Малин. Дворів — 223, населення — 549 чоловік. Сільраді підпорядковані села: Візня, Зибин, Коренівка, Королівка, Рудня Городищенська.
На території Ворсівки розміщена центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, який обробляє 4 тис. га земельних угідь, у т. ч. орної землі З тис. га. Провідні культури — озима пшениця, льон, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
За сумлінну працю й високі показники в сільськогосподарському виробництві урядови­ми нагородами відзначені 64 колгоспники, лай­кові А. С. Слесар та З. С. Жуківська — орденом Леніна.
У селі — восьмирічна школа (12 учителів і 89 учнів), клуб на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт, майстерня побуто­вого обслуговування.
Сільська парторганізація налічує 33 комуні­сти, комсомольська (створена 1921 року) — 33 члени ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село належить до 1728 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
239 жителів села воювали проти гітлерівців у роки Великої Вітчизняної війни, у т. ч. 4 в складі партизанського загону «Смерть фа­шизму», що входив до з'єднання М. 1. Наумова. 125 чоловік віддали своє життя за Батьківщину; за героїзм, проявлений у боях, 147 односельців нагороджені орденами й медалями. В 1943 році під час визволення Ворсівки від гітлерівської окупації загинуло 255 воїнів Радянської Армії. На їх честь та в пам'ять про загиблих односель­ців у центрі села встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Ворсівка