Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озадівка

ОЗАДІВКА — село, центр сільської Ради. Роз­ташована на лівому березі притоки річки Гнилоп’яті, за 15 км на північний захід від районного центру та за 7 км від найближчої залізничної станції Демчин. Дворів — 328. Населення — 828 чоловік. Сільраді підпорядковані села Богданів­на, Костянтинівка, Лісова Слобідка, Червоне.
На території Озадівки розміщена центральна садиба колгоспу ім. С. М. Кірова, за яким за­кріплено 2886 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2258 га орної землі. В господарстві ви­рощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. З допоміжних під­приємств колгосп має соко-морсовий завод, млин.
В селі працюють восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 135 учнів, будинок культури, бібліотека з фондом 9 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла на 50 місць, відділення зв’язку, сіль­ський універмаг.
Партійна організація (створена 18 лютого 1921 року) об’єднує 26 комуністів, 2 комсомоль­ські (осередок виник 3 січня 1922 року) налічує 26 членів ВЛКСМ.
За успіхи, досягнуті в праці, 55 трудівників села відзначено нагородами Союзу PCP.
Озадівка відома з 1755 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 324 жите­лі села брали участь у боях за Батьківщину, з них 154 — загинули, 298 — за мужність і від­вагу, виявлені в боротьбі з ворогом, нагороджено орденами і медалями.
В Озадівці 1965 року встановлено пам’ятник і обеліск Слави полеглим воїнам-односельцям і воїнам-визволителям села від німецько-фаши­стських загарбників.
Поблизу Озадівки виявлено залишки посе­лення пізньотрипільської культури (III тисячо­ліття до нашої ери).

Сучасна карта - Озадівка