Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Небіж

НЕБІЖ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 15 км на північний схід від райцентру, за 9 км від залізничної станції Турчинка й за 3 км від автошляху Коростень — Житомир. Дво­рів —126. Населення — 365 чоловік. Сільраді підпорядковані села Жовтнівка, Знам'янка, Краснорічка, Кропивенка, Хичів.
У Небожі розміщена центральна садиба кол­госпу «Перемога», за яким закріплено 1906 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1588 га орної землі. Провідні культури — жито, пшениця, ячмінь, льон, хміль та картопля. Розвинуте тва­ринництво м'ясо-молочного напряму.
За трудові досягнення в розвитку сільськогос­подарського виробництва 30 колгоспників наго­роджено орденами й медалями. Ще у роки пер­ших радянських п'ятирічок високими врожаями льону прославилася ланкова Г. X. Жуковець, відзначена орденом Леніна, а в 1938 році обрана депутатом Верховної Ради УPCP.
В селі є восьмирічна школа, де навчається 126 учнів і працюють 13 вчителів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 9470 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, дитясла.
Партійна організація села Небожу налічує 31 комуніста, комсомольська (створена 1929 року) — 30 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1858 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти німецько-фашистських загарбників, билося 76 уродженців села, з них 22 нагородже­но орденами й медалями. 48 чоловік полягли смертю хоробрих. В 1965 році на честь їх та воїнів-визволителів споруджено пам'ятник.
Поблизу с. Хичева виявлено поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Небіж