Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ліщин

ЛІЩИН — село, центр сільської Ради, розта­шоване на березі річки Гуйви, за 20 км від ра­йонного та обласного центру й залізничної стан­ції Житомир. Дворів — 707. Населення — 1974 чо­ловіка. Сільраді підпорядковане с. Тарасівка.
У Ліщині міститься центральна садиба кол­госпу «Здобуток Жовтня», який обробляє 4,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3,8 тис. га орної землі. Господарство багатогалузеве. Воно спеціалізується на вирощуванні зернових куль­тур, цукрових буряків, картоплі, льону. Розви­нуте м'ясо-молочне
тваринництво. На базі кол­госпу діє районна школа передового досвіду ви­рощування високих урожаїв картоплі та льону. За високі виробничі показники в сільському гос­подарстві колгосп з 1956 по 1958 рік був учасни­ком Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.
Тут працює середня школа, де 37 учителів, навчають 467 учнів, будинок культури із залом на 600 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, будинок побутових послуг.
За високі показники в праці 121 житель села відзначений урядовими нагородами, серед них орденом Леніна нагороджені бригадир садово-го­родньої бригади Т. І. Туровчик, голова сільської Ради М. С. Циганенко, орденом Трудового Чер­воного Прапора — ланкова Н. Т. Комаренко, лан­кова П. Ф. Кукаленко, завгосп М. Г. Назаренко, тракторист П. М. Повшедний, голова колгоспу Б. Ф. Ставський, бригадир будівельної бригади І. Г. Філоненко.
Партійна організація (створена 1920 року) об'єднує 71 комуніста, комсомольська —104 чле­ни ВЛКСМ.
Село відоме з 1566 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У 1941 — 1945 рр. на фронт пішло 186 жителів села, з них.61 загинув, 176 — нагороджено орде­нами й медалями СРСР. За тимчасової німецько-фашистської окупації в районі Тарасівки діяв партизанський загін ім. Чапаєва.
На честь 100-річчя від дня народження В. І. Леніна біля будинку культури в Ліщині від­крито пам'ятник вождю. Воїнам, які полягли, визволяючи село від фашистських загарбників, трудящі села встановили три пам'ятники.

Сучасна карта - Ліщин