Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ягодинка

ЯГОДИНКА (до 1961 року Сіряки) – село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. Дворів – 288. На­селення – 889 чоловік. Сільраді підпорядковані села Борятин, Іванівщина, Лісна Рудня.
На території Ягодинки міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 2,3 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Господарство вирощує льон, картоплю. Розвинуте тваринництво.
За високі показники у праці 49 трудівників села відзначено урядовими нагородами.
В Ягодинці є восьмирічна школа, в якій 11 учителів навчають 177 учнів, будинок культури із залом на 250 місць, дві бібліотеки, в яких понад 7 тис. книжок, медпункт, пологовий буди­нок.
Партійна організація налічує 37 комуністів, комсомольська – 34 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1896 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. Восени того року в Чуднівській волості, до складу якої входила і Ягодинка, було ство­рено Перший Волинський партизанський полк, до складу якого ввійшло понад 20 жителів села.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 305 чоловік, з них 95 загинуло, 76 – наго­роджено орденами й медалями СРСР.
Радянським воїнам-визволителям, які відда­ли своє життя в боротьбі з німецько-фашистськи­ми загарбниками, споруджено пам’ятник.
На території Борятина знайдено крем’яні зна­ряддя доби неоліту.

Сучасна карта - Ягодинка