Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Романівка

РОМАНІВКА — село, центр нільської Ради. Розташована на правому березі річки Унави (притока Ірпеня), за 20 км на північний схід від районного центру і залізничної станції По­пільня. Дворів — 417. Населення — 953 чолові­ка. Сільраді підпорядковане с. Кошляки.
В Романівці розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінська перемога», за яким закріп­лено 1527,3 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1441,6 га орної землі та 48 га лісу. В господар­стві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп має пилораму.
Працюють середня школа ім. M. Т. Рильсько­го, де 17 педагогів навчають 287 учнів, клуб на 250 місць, дві бібліотеки з фондом 14,5 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячі ясла, відділення зв'язку, 4 магазини, 2 їдальні.
З партійні організації (осередок створено 1919 року) об'єднують 37 комуністів, 2 комсо­мольські (осередок виник 1922 року) — 92 чле­нів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 68 трудівників відзначено орденами та медалями СРСР.
Село відоме з середини XVI століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Перше колективне господарство в селі — ТСОЗ організовано 1924 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в боях за Батьківщину брало участь 246 жителів Романівки, з них 101 — загинув, 220 — за мужність і від­вагу нагороджено орденами й медалями.
В центрі села встановлено пам'ятники: В. І. Леніну, воїнам, полеглим під час визволення Романівни від гітлерівців, воїнам-односельцям, які загинули в боротьбі проти німецько-фашист­ських загарбників.
В Романівці пройшли дитячі та юнацькі роки видатного українського радянського поета, вче­ного і громадського діяча, академіка АН СРСР та АН УРСР, двічі лауреата Державної премії СРСР і Ленінської премії М. Т. Рильського (1895—1964). На території школи в 1970 році М. Т. Рильському встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Романівка