Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рея

РЕЯ — село, центр сільської Ради. Розташо­вана за 13 км на північ від районного центру, за 0,5 км від однойменної залізничної станції, біля автошляху Житомир — Бердичів. Дворів — 451. Населення — 1279 чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Гвіздава.
На території Реї розташована центральна са­диба хмелерадгоспу «Рея», заснованого в 1920 році. За господарством закріплено 1611 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1052 га орної землі. Крім хмелю, вирощують зернові культури та овочі, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. Радгосп «Рея» — постійний учасник Виставки до­сягнень народного господарства СРСР За високі показники в соціалістичному змаганні 1948 року радгоспу вручено перехідний Червоний прапор ВЦРПС, а в 1956 році — Житомирського обкому партії та облвиконкому. 1967 року, з нагоди 50- річчя Радянської влади, радгоспу вручено на вічне зберігання пам’ятний прапор ЦК КП Ук­раїни, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Мі­ністрів УРСР та Укрпрофради.
В селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 225 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, мед­пункт, дитячі ясла-садок, відділення зв’язку, 2 магазини, побутова майстерня.
Парторганізація радгоспу (партосередок у селі виник 1924 року) об’єднує 86 комуністів, 2 ком­сомольські — 66 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю 58 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP, серед них ланкову P. М. Садовську, керуючого відділ­ком Т. Г. Даниленка, агронома Й. Й. Цверка — орденом Леніна, а директору радгоспу М. В. Ве­ликому та бригадиру Я. Г. Зощуку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Зоотехнік радгоспу М. С. Дупляк удостоєний звання заслу­женого зоотехніка УРСР.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1924 року з ініціативи партосередку і КНС орга­нізовано ТСОЗ.
В роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників бився 401 жи­тель Реї, з них 76 — віддали своє життя за Бать­ківщину. За мужність і відвагу, виявлені в боях, 325 уродженців села відзначено урядовими на­городами.
На честь загиблих воїнів-односельців і воїнів, які полягли смертю хоробрих під час визволення Реї від гітлерівців, у 1967 році встановлено пам’ятник.
Поблизу Гвіздави виявлено залишки поселен­ня черняхівської культури.

Сучасна карта - Рея