Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Крилівка

КРИЛІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах безименної річки (при­тока Роставиці), за 9 км на північ від районного центру та за 19 км від найближчої залізничної станції Бровки. Дворів — 341. Населення — 1087 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Ярославка.
На території Кирилівкті розміщена центральна са­диба колгоспу «Радянська Україна», за яким закріп­лено 3195 га сільськогоспо­дарських угідь, у т. ч. 2932 га орної землі. В господар­стві вирощують зернові культури, розвинуте м'ясо- молочне тваринництво. З допоміжних підприємств господарство має цегельний завод, споруджений 1949 року.
В селі працюють восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 150 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, будинок побутового обслуговування, два магазини.
Партійна організація об'єднує 46 комуністів, комсомольська — 46 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 67 трудівників відзначено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1605 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Перше колективне господарство — ТСОЗ орга­нізовано в 1923 році.
В роки Великої Вітчизняної війни билося з ворогом 287 жителів села, з них 234 — нагороджено орденами й медалями, 139 — загинуло за Батьківщину. В 1959 році їм споруджено пам'ят­ник. 1948 року встановлено обеліск вічної Сла­ви на честь воїнів, полеглих під час визволення Крилівки від німецько-фашистських загарбників.
Біля Ярославки виявлено давньоруський кур­ганний могильник.

Сучасна карта - Крилівка