Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Теньківка

ТЕНЬКІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Теньки, притоки Тні, за 14 км від районного центру та за 25 км від залізничної станції Курне. Дворів — 235. На­селення — 629 чоловік. Сільраді підпорядковані села Зелена Діброва й Стара Рудня.
На території Теньківки міститься центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна», який оброб­ляє 1417,4 га землі, в т. ч. 1013,3 га орної. Госпо­дарство спеціалізується на вирощуванні льону, картоплі. Розвинуте також м'ясо-молочне тва­ринництво.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 24 колгоспники нагороджені орде­нами й медалями СРСР.
У селі є восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають 237 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 7064 примірники, фельдшерсько-акушерський пункт.
На обліку в партійній організації 21 кому­ніст, у комсомольській — 42 члени ВЛКСМ.
Село засноване в XIX столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 70 жите­лів Теньківки були активними учасниками пар­тизанського руху. У травні 1943 року поблизу села відбувся бій між партизанами і каральним загоном гітлерівців. За зв'язок з партизанами фашисти розстріляли 28 чоловік і повністю спа­лили село. На фронтах війни захищали Батьків­щину 136 жителів села, з них 53 загинули, 118 відзначені урядовими нагородами.
У Теньківці споруджено пам'ятник на честь воїнів, які загинули в боротьбі проти фашистів.

Сучасна карта - Теньківка