Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Літки

ЛІТКИ — село, центр сільської Ради. Розта­шовані за 5 км на південь від районного центру та за 3 км на схід від залізничної станції Лу­гини. Через село проходить автошлях Київ — Брест. Дворів — 462. Населення — 1179 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Великий Ліс.
В Літках розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Я. М. Свердлова, за яким закріплено 1775,8 га сільськогосподарських угідь, у т. ч 1270,8 га орної землі і 373,1 га лісу. В господар­стві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села є лісопильний завод Лу­ганського лісгоспзагу та цегельний завод Лу­ганського «Міжколгоспбуду».
Працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 224 учнів, навчально-консультаційний пункт, клуб, дві бібліотеки з фондом 9 тис. книг, медпункт, дитячі ясла на 60 місць, відділення зв'язку, ощадна каса, 3 магазини.
Партійна організація об'єднує 24 комуністів, 2 комсомольські — 58 членів ВЛКСМ. Партосередок у селі створено 1031-го, комсомольську ор­ганізацію —1928 року.
За успіхи в праці 96 трудівників нагородже­но орденами й медалями СРСР, серед них брига­дира тракторної бригади О. У. Стужука, свинар­ку К. М. Лукишу, ланкову Ф. М. Іванченко, доярку колгоспу О. Г. Лукишу — орденом Тру­дового Червоного Прапора.
Село вперше згадується 1665 року
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 288  жителів села билися на фронтах Великої Вітчизняної війни і в партизанських загонах, з них 89 — віддали життя за Батьківщину, 122 — відзначено урядовими нагородами.
1948—1949 рр. у Літках встановлено пам'ят­ник і обеліск Слави на братських могилах вої­нів, які загинули в боротьбі з німецько-фашист­ськими загарбниками.

Сучасна карта - Літки