Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Поромівка

ПОРОМІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на схід від райцентру, за 28 км від залізничної станції Турчинка, на авто­шляху Бараші — Топорище. Дворів — 256. Насе­лення — 662 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Калинівка та Красногірка.
На території Поромівки розміщена централь­на садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має в користуванні 1562 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1232 га орної землі. Провідні сіль­ськогосподарські культури — жито, пшениця, хміль та картопля. Діє маслозавод. За трудові досягнення 13 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — доярку А. Д. Малащенко.
В селі є восьмирічна школа, в якій навчаєть­ся 146 учнів і працює 12 учителів, будинок куль­тури на 360 місць, бібліотека з книжковим фон­дом близько 2 тис. томів, фельдшерсько-акушер­ський пункт, дитясла.
Партійна організація (створена 1924 року) налічує 25 комуністів, комсомольська (створена 1924 року) — 28 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1650 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни било­ся проти німецько-фашистських загарбників 238 поромівців. За виявлений героїзм у боротьбі з ворогом 120 з них нагороджено орденами й ме­далями. 87 чоловік загинуло смертю хоробрих.

Сучасна карта - Поромівка