Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гальчин

ГАЛЬЧИН — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на лівому березі річки Гуйви, в місці впадіння в неї Пустохи, прилягає до південної околиці районного центру, за 23 км від залізнич­ної станції Бровки. Дворів — 790. Населення — 2221 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Україна», в користуванні якого 2971,7 га земельних угідь, у т. ч. 2688,8 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й тех­нічні культури. Колгосп спеціалізується на від­годівлі великої рогатої худоби.
В селі є механічна майстерня, млин.
Працюють восьмирічна школа, в якій 14 учи­телів навчають понад 200 учнів, будинок культу­ри на 450 місць з широкоекранною кіноустанов­кою, бібліотека з фондом 9,5 тис. книг, фельд­шерсько-акушерський пункт, дитячий садок, від­ділення зв'язку, ощадна каса, магазин.
Партійна організація об'єднує 35 комуністів, дві комсомольські — 41 члена ВЛКСМ.
За сумлінну працю 52 трудівників села від­значено урядовими нагородами, в т. ч. колиш­нього машиніста паровоза С. П. Клименка — ор­деном Леніна, ланкову Н. М. Грицюк, бригадира рільничої бригади С. П. Гарастівського, брига­дира тракторної бригади Г. Й. Соколівського, тракториста М. С. Махинчука — орденом Тру­дового Червоного Прапора.
Село відоме з 1683 року.
Після реформи 1861 року селяни не раз ви­ступали за свої права, відмовлялися працювати на поміщика за низьку плату. Особливо посили­лися виступи селян під час першої російської революції 1905—1907 років.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1924 року створено артіль «Хлібороб».
У роки Великої Вітчизняної війни 420 жи­телів села брали участь у боротьбі проти ні­мецько-фашистських загарбників, 162 — полягли в боях, 196 — нагороджено орденами й медалями.
1958 року на братській могилі воїнів — визво­лителів села споруджено пам'ятник.
Уродженцем села є генерал-лейтенант Д. М. Чуйко.

Сучасна карта - Гальчин