Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Першотравневе

ПЕРШОТРАВНЕВЕ – селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 12 км на північний схід від районного центру, за 0,5 км від залізничної станції Товкачівськ, на лінії Ле­нінград – Одеса. Населення – 2200 чоловік. Се­лищній Раді підпорядковані села Кам’янівка і Костюків Ліс.
У Першотравневому розміщене Овруцьке ру­доуправління, що займається розробкою кварци­тів. У 1961 році йому присвоєно звання підпри­ємства комуністичної праці. За самовіддану пра­цю 97 працівників рудоуправління нагороджено орденами й медалями, в т. ч. колишнього дирек­тора підприємства В. Ю. Щербакова орденом Леніна, шофера С. І. Слєпцова – орденом Жовт­невої Революції, машиніста С. О. Щокіна – ор­деном Трудового Червоного Прапора.
В селищі є середня школа, в якій 41 учитель навчає 500 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 15 тис. книг, лі­карня на 50 ліжок, профілакторій, дитячий са­док, відділення зв’язку.
У двох партійних організаціях налічується 91 комуніст, у двох комсомольських – 232 члени ВЛКСМ.
Першотравневе засноване в 1936 році видобувниками кварцитів.
138 жителів селища билися на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни проти німецько-фашист­ських загарбників. За мужність і відвагу у бо­ротьбі з ворогом 71 чоловіка відзначено орде­нами й медалями. 49 чоловік загинули смертю хоробрих. 1965 року на честь воїнів-визволителів споруджено обеліск Слави. У центрі селища 1956 року встановлено пам’ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Першотравневе