Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кожухівка

КОЖУХІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на північний захід від ра­йонного центру, за 3 км від залізничної станції Коростень-Подільський і 1,5 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 220. Населення — 667 чоловік. Сільраді підпорядковані села Клочеве та Чигирі.
На території Кожухівки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Дзержинського, за яким закріплено 1602 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1058 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тваринни­цтво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в роз­витку сільського господарства 19 колгоспників нагороджено орденами й медалями.
У селі є восьмирічна школа, де 22 вчителі на­вчають 271 учня, клуб, бібліотека з книжковим фондом 6 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація (створена 1928 року) налічує 17 комуністів, комсомольська (створена 1925 року) — 28 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1865 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. В липні 1918 року населення села активно підтримувало страйк залізничників Коростеня проти німецьких окупантів та гетьманців.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах билося проти фашистських загарбників 97 жителів села, 72 з них за виявлений героїзм нагороджено орденами й медалями. 32 чоловіка загинуло смертю хоробрих.
На околиці с. Чигирів виявлено майстерню крем’яних знарядь доби неоліту.

Сучасна карта - Кожухівка