Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березине

БЕРЕЗИНЕ (до 1946 року — Берківка) — село, центр сільської Ради, розташоване серед лісу по річці Здрівлі, за 12 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Малин. Дворів—88, населення — 219 чоловік. Сільраді підпорядковано села В'юнище, Горинь, Гута Логанівська, Єлівка, Ободівка, Соснівка.
На території Березиного розміщена централь­на садиба колгоспу «Пам'ять Ілліча», який ко­ристується 2,1 тис. га землі, в т. ч. 1,7 тис. га орної.
Провідна галузь виробництва — м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп спеціалізується на від­годівлі великої рогатої худоби, а також виро­щує льон, картоплю, хміль, жито.
У селі є клуб на 260 місць, бібліотека з книж­ковим фондом 6 тис. примірників, медичний пункт.
За успіхи в розвитку сільського господарства 10 жителів села нагороджені орденами й меда­лями.
Сільська парторганізація налічує 19 комуні­стів, комсомольська — 31 члена ВЛКСМ.
Засноване село на початку XIX ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 53 жите­лі села воювали з німецько-фашистськими за­гарбниками, загинуло на фронтах 30. 33 чоло­віка нагороджені орденами й медалями.
Неподалік Гути Логанівської виявлено залиш­ки поселень епохи неоліту, поблизу Соснівки — три поселення скіфського періоду та одне — ранньослов'янське черняхівської культури.

Сучасна карта - Березине